KÜÇÜK SIRLAR İLE GÖKYÜZÜNÜN SIRLARINI KEŞFEDİYORUZ

      Bir gezegen düşünün ki, diğer gezegenlerle hiç anlaşamıyor, en iyi kendisinin olduğunu düşünüyor, dünyada yaşayan bir çocukla uzayda bulunan yıldızları güneşi  çekiştiriyor ve kendisini çok beğeniyor. Bu gezegen tüm bunları yapmakla kalmıyor, bir de evrenin sırlarını bu çocukla paylaşıyor. Sizce hangi gezegen olabilir bu? Tabii ki Venüs.

     Kitap, Sıla adlı bir çocuğun evde yaşadığı küçük bir sıkıntı ile başlıyor. Küçük dediğime bakmayın. Sıla için öyle önemli öyle önemli ki, Güneş’in geri dönmesini ve o gün yaşananları silmesini dileyecek kadar Sıla’ya üzüntü veriyor. Ama Güneş yerine penceresinden Venüs giriyor. Ardından hoş bir sohbete başlıyorlar. Venüs; kaprisli, kendini beğenen, diğerlerinden kendisini üstün gören şımarık ama bir o kadar da güzel bir gezegen. Ayrıca çok bilgili. Aynasındaki parlaklığı geri getirmek için çare arıyor. Sıla başlangıçta Venüs’ten hoşlanmasa da, ona yardımcı olmaya çalışıyor. Venüs’te onun sorularına cevap veriyor. Evren ve Samanyolu hakkında bir çok bilgi veriyor. Sıla duydukları karşısında hayrete düşüyor ve kendi derdini unutup gidiyor. Bu konuşmadan ve yaşadıklarından öğrendiği çok şey var.

      Eğer siz de Sıla’nın macerasını merak ediyor ve çocuklarınıza evrenin sırlarını eğlenceli bir biçimde anlatan bu kitabı okumak istiyorsanız; Can Çocuk Yayınları’ndan çıkan Küçük Sırlar kitabını almanızı tavsiye ederim. Bunun için buraya tıklamanız yeterli. Okul öncesi çocuklar için tasarlanmış bu kitapla çocuklarınız; gezegenler, yıldızlar, meteorlar, dünya, ay ve daha bir çok şey hakkında bilgi sahibi oluyor ve evrendeki olay ve olguları anlamlandırabiliyorlar. Kozmik eğitim için paha biçilemez bir kıymette. Yıldızların size hep göz kırpması dileğiyle…

 12,783 total views,  2 views today

label, , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir