SAYILI PENGUEN DOMİNOSU

    Çocuklara her ay farklı farklı dergiler alıyorum. Özellikle yeni basılmaya başlayan dergileri mutlaka satın alarak inceliyorum ve deniyorum. Ancak bazıları okul öncesi çocuklar için ağır gelmekte, bazılarıysa içerik olarak beklentimizi tatmin etmemekte. Bu ay Minika ve Minika go adlı iki dergi daha yayın hayatına başlamış. Sanırım bir kanalın dergileri. Tv izlemediğim için tam bilemiyorum. Ancak içeriğini çok tatmin edici bulmadım. Ayrıca mevcut sayfaların yarısı ya reklamdı ya da kendi kanalının tanıtımı. Bu nedenle bu dergide ilk ve son kez evimize girmiş oldu.

     Okul öncesi çocuklar için en tatmin edici ve içerik olarak en doyurucu dergi; Meraklı Minik. Etkinlikleri zevkli, anlatılan konular dağılmadan sade bir biçimde anlatılıyor ve tek konu üzerinde yoğunlaşılıyor. İçerisinde reklam yok, çocukların gözüne ne piyasadaki oyuncakları sokuyor, ne sağlıksız yiyecekleri. Tam bir çocuk dergisi. Bu nedenle bu dergiyi düzenli olarak alıyor ve etkinliklerini sitemizde paylaşıyoruz.

    Bu etkinliğimizde penguen dominosu yaptık. Hem eğlendirici hem öğretici. Öncelikle sayma becerisini çok geliştiriyor. Ayrıca sayı olarak eşleştirme gerektirdiği için zihinsel gelişime de destek veriyor. Çocuğun Domino mantığını kavramasını sağlıyor. Ailece oynandığı için de iletişim ve etkileşimi sağlıyor. Kurallı oyunlar içinde en sevdiklerimizden olmayı başardı. Aybike Esra getirip getirip önümüze koyuyor. Arada Kerem Hakan’da bize katılıyor. Tavsiye ederiz 🙂

label, , , , , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir