KELİME-RENK EŞLEŞTİRME,OKUMA VE BOYAMA ÇALIŞMASI

Melzemeler: 

  • Renkli Boyalar
  • Kağıt
  • Kalem

Yaş: 

  • 7 Yaş

Kazanımlar:

  • Okuma-yazma Gelişimi
  • İnce Motor Beceri Gelişimi
  • Eşleştirme

Merhaba sevgili okuyucularımız,

     Bugünkü çalışmamız okumayı yeni yeni öğrenen miniklerimiz için hazırlandı. Okumaya yeni başlayan öğrenciler için sadece kitap okuma çalışması yapmak, onlar için hayli sıkıcı olabilmekte. Bu nedenle okuma çalışmalarını mümkün olduğunca eğlenceli hale getirmek gerekiyor. 

      Bu etkinliğimizde parçalara ayrılmış bir resmimiz bulunmakta. Her parçada bazı kelimeler yazıyor. Kelimelerin eşleştirileceği renkler ise aşağıda kelimelerle birlikte listelenmiş halde bulunmakta. Öğrenci kelimeye karşılık gelen renge göre yukarıdaki yazan kelimenin bulunduğu kısmı boyuyor. Örneğin: lokum=Mavi . Her gördüğü lokum kelimesi yazan bölümü mavi renge boyayarak resmi tamamlıyor. Hem kelimelere aşinalık kazanıyor, hem okuması gelişiyor hem de eğleniyor.

     Bu çalışmayı çok farklı kelimelerle yapabileceğiniz gibi, yeni öğrendiği kelimeleri pekiştirmek için de kullanabilirsiniz. Faydasını mutlaka göreceksiniz.

     Yeni etkinlikler için takipte kalın. Keyifli bir gün geçirmenizi dileriz…

       

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

2 Comments

  1. Anne 3 Ocak 2021 Reply
    • Vildan Aslan 4 Ocak 2021 Reply

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir