BİG-SMALL

Malzemeler:

  • Küçük ve Büyük Nesneler
Yaş:
  • + 1 Yaş
Kazanımlar:
  • Dil Gelişimi
  • Komutları Algılama ve Gerçekleştirme

     Kavram öğrenmeye devam.  İngilizce küçük ve büyük kavramlarını öğreniyoruz. Bunun için somut nesneleri kullanıyoruz. Aynı yapıdaki nesnelerden bir büyük bir de küçük iki boyutun olması yeterli bu etkinliğimiz için. Etkinliği ister Türkçe isterseniz de İngilizce olarak uygulayabilirsiniz. 

     Renkler ya da şekillerle karıştırmamaları için farklı nesnelerle pratik yapmanızı ya da aynı tür nesnenin aynı özellikte ve aynı renkte olanlarını kullanmanızı öneririm. Bizim toplarımız farklı renkli. Evde farklı boyutta ama aynı renkte iki top bulamadığımız için biz bu şekilde çalıştık. Sonrasında da aynı işlemi büyük-küçük oyuncak bebek, büyük-küçük araba, büyük-küçük lego vb. şeklinde pekiştirdik. 

label, , , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir