BÜMED ŞENLİĞİ

   Anneler Günü’nde 14. BÜMED Çocuk Şenliği ve Yaz Okulları Tanıtım Günü’nde idik. Boğaziçi Üniversitesi’nin arka bölümündeki ormanlık arazi içerisinde gerçekleşen şenlikte bir çok okul ve kurum tanıtım yapmak amacı ile stand oluşturmuştu.

bümed 1 

      Biz de hem ne var ne yok öğrenmek hem de çocukların güzel vakit geçirmesini sağlamak amacı ile müze gezimizden sonra ziyaret ettik şenliği. Öncelikle mekan çok güzeldi. Baharın tadına varabildiğimiz harika bir alan oluşturulmuştu. Her şey planlı programlıydı. Bir karışıklık söz konusu değildi. 

bümed 2

      Kurumların hazırlamış olduğu aktivite köşeleri gerçekten çok eğlenceliydi. Duyu havuzları, sanat atölyeleri, Montessori eğitim araçlarını deneyimleyebilecekleri masalar, dans pistleri, tişört baskı,  yüz boyama etkinlikleri… Kısaca çocukların dikkatini çekebilmek için her detayı düşünmüşlerdi. 

     Çocuklar bir etkinlikten ayrılıp diğerine geçmeye hiç gönüllü olmadılar. Zira oturdukları köşeler o kadar hoşlarına gitti ki ayrılmak istemediler. Her birinden çok zevk aldılar. Çalışanlar ve kurum sahipleri de gelen minik konuklarına karşı çok ilgiliydiler.

bümed

      Çocuklar bu tarz etkinliklerde farklı deneyimler de yaşayabiliyorlar. Bildiğiniz üzere eve tüm malzeme ve oyuncakları alabilmek mümkün değil. Bir anne olarak ne kadar araştırmacı olsak da her etkinlikten de haberdar olup evde uygulama gibi süper güçlerimiz yok. Burada yepyeni şeyler gözlemlediler ve öğrendiler bu nedenle. Bu edinim sadece çocukların değil benim için de faydalı oldu. Ben de birçok şey öğrendim 🙂

bümed 3

     Ayrıca sosyalleşme adına da bu etkinlikleri çok seviyorum. Daha önce hiç görmedikleri çocuklarla birlikte bir şeyler yapmak, paylaşmak, oynamak onların kişiler arası ilişkilerinin gelişimi adına çok değerli.

     Çocukların özgürce hareket ettiği bu ortamda, kurallardan uzak sanatlarını icra edebiliyor olması kendilerine güvenlerini de artırmakta. Yeni bir ortama kolay alışma konusunda da çok mekanlılık bir avantaj.

bümed 4

      Sizlerde bu tarz etkinlikleri takip ederek çocuklarınızla güzel bir gün geçirebilirsiniz. Bir çoğu ücretsiz olarak gerçekleştirilen bu etkinliklerin çocuğunuza katkıları da çok olacaktır. Sponsorların ikram ettikleri ufak hediye ve yiyecekler de onların mutluluğunda ayrı bir katkısı olduğunuyok saymamak lazım. ( Hele ki bu etkinlikte ikram edilen dondurmalar kızımı mutluluktan uçurdu). 

     Ben yaz okulları konusunda öğrenmek istediğim bir çok bilgiyi bu şenlik sayesinde öğrendim. Kızım ve oğlum güzel bir gün geçirdi, oynadı, dans etti, keşfetti, öğrendi. Eşim de halinden memnun görünüyordu. Her yönüyle bu etkinlik bizden kocaman bir artıyı hak etti. Seneye 15. şenliği iple çekiyoruz.

Kaydet

 3,305 total views,  2 views today

label, , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir