ELMA SEVEN KEÇİ

     Çocuklar bazı şeylerin müdavimi olurlar. Bu bir eşya, bir müzik, bir alan, bir oyuncak ya da bir kitap olabilir. Bugün sizlere tanıtacağım kitabın müdavimi ise; Kerem Hakan. Hemen her akşam mutlaka okuduğumuz kitapların içinde yer alan, durup durup “meeee yi oku” diye bana bu kitabı getiren oğlumun bir bildiği vardır elbet. Madem bu kadar çok sevildi ( ki kızım da çok severek dinliyor) ben de sizlerle paylaşayım dedim.

     Çok sevimli bir hikaye olan Elma Seven Keçi, meyve ağaçlarının nasıl yetiştiği ile ilgili de ipuçları veriyor. Çiftlikte yaşayan Elma Seven Keçi’nin çiftliğinde üzücü hadiseler yaşanıyor. Umutsuzluğun hüküm sürdüğü bir kışın ardından, bahar yeni umutları yeşertiyor.  Hikaye çok akıcı, dil sade ve anlaşılır. Resimler çok sevimli ve renkli. Hem bilgilendirici hem de eğlenceli bir kitap. Formül yayınlarından şuan basımı olmadığı için temin edilemiyor. İnternet satışlarında da stok tükenmiş durumda. Kitabın tamamına ait resimleri göndermemi isterseniz yorum kısmına mail adresinizi yazabilirsiniz. Seve seve gönderirim, çocuklarınıza okursunuz.

     Bu hikaye ile çocuklarınız; çiftlik yaşamını daha çok sevecek, kelime hazinesi genişleyecek, ağacın yetişme aşamalarını bilecek, hiçbir zaman karamsarlığa düşmemek gerektiğini anlayacak  ve keçilere karşı ayrı bir sempati duyacaklar. Mutlu okumalar, meyveli baharlar dileriz 🙂

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

4 Comments

  1. Merhaba 6 Haziran 2021 Reply
    • Vildan Aslan 1 Ağustos 2021 Reply
  2. Merhaba 8 Ağustos 2021 Reply
    • Vildan Aslan 30 Ekim 2021 Reply

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir