HELLO KİTTY DOĞUM GÜNÜ KONSEPTİ

     Benim minicik kızım, canım Aybike Esra’m artık 4 yaşında. Yıllar ne de çabuk geçiyor. Artık karşımda bebeksi bir kız değil; kendi kararları, kendi zevkleri ve fikirleri olan küçük bir hanım var. Dört yaşın bu kadar farklı olacağına açıkçası pek ihtimal vermiyordum. Bizzat deneyimleyince anlıyormuş insan. Hele 5 yaşını çok merak ediyorum. Gerçekten de bir altın çağ olacak mı ? Allah ömür verirse hepimiz göreceğiz.

      Bu yılın temasına Aybike Esra aylar öncesinde karar vermişti. Bu nedenle ben tema arayışına hiç girmedim. Beni o zahmetten kurtardı sağ olsun biriciğim. Temamız Hello Kitty. Pijamasında gördüğü bu karakteri bu kadar seveceğini hiç tahmin etmezdim ama sevdi 🙂 Bunda Hello Kitty’nin kedi olmasının büyük payı olduğunu düşünüyorum.

      Doğum günü için tema belirlendiği için bana düşen kısım; neler yapacağımı önceden araştırmak oldu. Süslemeler konusunda biraz tembel davrandım ve bilgisayar çıktılarına başvurdum. Tabi kesmesi, yapıştırması, asması, yazması bana aitti. Yani o kadar da kolay değildi. Bu doğum günü itibari ile de evi çok süslememe kararı aldım zaten. Süslemesi de çok zaman ve emek istiyor, sökmesi de. Bu vakti çocuklarla daha çok oynayarak harcamanın daha mantıklı olacağına kanaat getirdim. Ev süslerimiz bu nedenle sade. Neler yaptık bir bakalım.

   Hafif bir ışıklandırma yaptım öncelikle. Eve hareket katma konusunda parti ışıkları harika bir işlev görüyor. Hello Kitty balonlarımız zeminimizi süsledi. Bol bol da oynadık balonlarımızla. Dolaplara bir kaç Hello Kitty resmi yapıştırdım konseptimize uygun. Avizemize de Hello Kitty karakterinin yuvarlak süslerini kesip iki taraflı yapıştırdım ve ip yardımı ile uzunlu kısalı astım.

hello kitty banner

      Olmazsa olmaz bannerımız. Bu çıktıların hepsi http://bulutsmom.blogspot.com.tr/ den. Siteye teşekkürlerimizi iletiyoruz.

hello kitty çerçeve hello kitty çerçeve

hello kitty çerçeve

 

   Resim çerçevemizde konsepte uygun bir biçimde hazırlandı. Hello Kitty her yerde:) Ayrıntılar pastaya uygun yapılmaya çalışıldı.

hello kitty kapı süsü hello kitty kapı süsü hello kitty kapı süsü hello kitty kapı süsü hello kitty kapı süsü

    Kapı süsü için karton, kalem ve yapıştırıcı kullandım. Çok keyifli bir çalışma idi. Bu nedenle aşama aşama resimlerini sizlerle paylaştım. Doğum günümüzde misafirlerimizi bu yazı karşıladı.

hello kitty kürdan pankarthello kitty kürdan pankart

hello kitty kürdan pankarthello kitty kürdan pankart

    Hello Kitty kürdanlarımız masayı süslerken, Hello Kitty pankartlarımız elden ele dolaştı. Bol bol fotoğraf çektirdik.

hello kitty peçete

   Peçete ve peçeteliklerimiz de Hello Kittty resimliydi. Sonunda belirgin bir konseptimiz olduğu için peçetesini buldum ve bunun mutluluğunu yaşıyorum 🙂   Süslemeler bitti. Aybike Esra’yı giydirmeye geldi sıra. Önceden beğendiğimiz Hello Kitty’li bir takımı o gün almayıp, sonraya ertelediğimiz için beden ve modeli bulamadık. Bu nedenle başka bir kıyafet giymek durumunda kaldık. Olsun bu da bize çok yakıştı. Siz siz olun, beğendiğiniz bir kıyafeti o gün alın, sonraya ertelemeyin. Beş mağazasına gidip, eliniz boş dönmeyin.

hello kitty kıyafet

    Bu yıl bir değişiklik yaptık ve ilk kez doğum günü davetiyesi hazırladık. Davetiyeler Kerem Hakan’dan ablasına bir jest. Hem etkinlik yapıp hem davetiye oluşturduk. Davetlileri davetiye ile doğum günümüze çağırdık. Davetiyenin yapımı için buraya tıklayabilirsiniz.

desenli kağıt

    Doğum günü olur da kurabiyesi olmaz mı? Ellerimizle kurabiyelerimizi de hazırladık ve süsledik. Tarif ve ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

hello kitty kurabiyehello kitty kurabiye hello kitty kurabiye

     Veee sıra geldi pastaya. Yoğun bir emekle hazırladığım pasta, doğum gününde görücüye çıktı. 2 günümü aldı ama Hello Kitty pastam emeğime değdi. Kızım çok beğendi, çok mutlu oldu.  Siz de beğendi iseniz yapılış detaylarına buradan ulaşabilirsiniz. Tüm süslemeler el yapımıdır.

hello kittyhello kittyhello kittyhello kittyhello kitty pastahello kitty pasta hello kitty pastahello kitty pastahello kitty pastahello kitty pasta

hello kittyhello kitty pasta

    Sadece pasta ve kurabiyemiz yoktu elbet. Elimizde geldiğince ikramlık da hazırlamaya çalıştık. Fikir olması açısından onları da paylaştım.

     Tüm bu hazırlık sürecinde bana yardımcı olan biricik evlatlarım, eşim ve ailelerime teşekkürü bir borç bilirim. Onlar sayesinde hazırlık sürecimizde, Aybike Esra’nın doğum günü de çok eğlenceli ve güzel geçti. Bol bol oynadık, eğlendik, güldük, yedik içtik.

playstationkörebe

      Günlerimizi, yıllarımızı, ömrümüzü güzelleştiren kızım, iyi ki doğdun. Seni çok seviyoruz. Doğum günün kutlu olsun.

hello kitty doğum günü

 

 

 17,377 total views,  4 views today

label, , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir