KORSAN DOĞUM GÜNÜ KONSEPTİ

    Bu yıl farklı bir doğum günü deneyimimiz oldu. İlk kez İstanbul’dan kilometrelerce uzakta, Van’da bir doğum günü kutlaması yaptık. Yine de yanımızda sevdiklerimizin olması günümüzün güzel gelmesi için yeterliydi. Kerem Hakan artık 3 yaşında. Bu kesinlikle kutlanmaya değer bir durum. Bir daha hiçbir zaman üç yaşında olmayacak. Hepimiz için de geçerli bir durum değil midir aslında bu? Her anın kıymetini bilmek, her yaşı coşkuyla karşılamak… Yaş ilerledikçe doğum günlerimize karşı bakış açımız değişiyor. Yaş almak bize mutsuzluk veriyor. Oysa ki bir yıl sonra, şuandaki yaşımızı yad etmeyecek miyiz? o zaman neden bu seneyi coşkuyla karşılamayalım?

     Lafı çok uzattım. Konuşmayı kesiyor ve sizi ayrıntılarla baş başa bırakıyorum. Biz korsan olmayı çok sevdik. Elimizden geldiğince de el emeği ile doğum günü detaylarımızı oluşturduk. Hazır süslemelerden ve aşırı masraftan kaçındık. Ortaya hoş bir doğum günü çıktı.

      Hazırlıklarımız internet araştırması ile başladı. Önce konseptimizin ne olacağına karar verdik. pasta, süslemeler, kurabiye şekilleri gibi detayların örneklerini inceledik. Aklımıza en çok yatan görüntüleri kaydettik. 

    Banner için bulutsmom bloğu yine kurtarıcımız oldu. Kürdanlar için de farklı sitelerden görseller bulduk. Renkli çıktı alarak kestik ve salonumuzu süsledik.

korsan doğumgünü korsan doğumgünü

  Kürdanlar için de renkli çıktı alıp, kestik. Sonrasında kürdanlara yapıştırdık. Yiyeceklerimizi bu kürdanlarla süsledik.

korsan doğumgünü

    Peçetelerimizi de unutmadık. Onlarsız olmazdı değil mi ?? 🙂

korsan doğumgünü

    Evi bu kez çok süslemeye gerek duymadık. Biraz balon biraz ışık bize yeterli geldi.

korsan doğumgünü korsan doğumgünü

   Fotoğraf çerçevesi de konsepte uygun bir biçimde boyandı süslendi ve fotoğraf çekimine hazır hale getirildi.

korsan doğumgünü korsan doğumgünü korsan doğumgünü korsan doğumgünü korsan doğumgünü

   Sıra geldi yiyecek kısmına. Bu kısımda canım dostum bana yardım etti. Sabaha kadar hem muhabbet ettik hem iş yaptık 🙂 Önce kurabiyelerimiz. Bu sevimli korsan kurabiyeleri kim kıyıp yiyecek? Tarif burada.

korsan doğumgünükorsan doğumgünü korsan doğumgünükorsan doğumgünü korsan doğumgünükorsan doğumgünü

     Ve pasta, doğum günlerinin baş tacı 🙂 Pasta yapımı kek ve krema yapımı haricinde 5 saat sürdü. Çok eğlenceli ama yorucu idi. Yapması mı daha güzel, yemesi mi? derseniz bence yapması 🙂 Geri kalan herkes için ise yemesi…

korsan doğumgünükorsan doğumgünükorsan doğumgünükorsan doğumgünü korsan doğumgünükorsan doğumgünü korsan doğumgünükorsan doğumgünü korsan doğumgünükorsan doğumgünü korsan doğumgünükorsan doğumgünü

   Diğer ikramlarımız da masadaki yerini aldı. Benim favorim ise cupcake’lerdi.

korsan doğumgünükorsan doğumgünü korsan doğumgünükorsan doğumgünü korsan doğumgünükorsan doğumgünü korsan doğumgünükorsan doğumgünü korsan doğumgünükorsan doğumgünü korsan doğumgünükorsan doğumgünü korsan doğumgünü

Artık kutlama başlasın…

korsan doğumgünü

İyi ki doğdun canım oğlum, iyi ki varsınız evlatlarım…

korsan doğumgünü

label, , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir