GÖKYÜZÜ KONSEPTİ

         Aybike Esra artık üç yaşında. Artık daha sosyal, daha kendini tanıyan ve ne istediğini bilen bir çocuk. Aybike’ye birkaç ay öncesinde doğum günü pastasının ne renk olmasını istediğini sorduğumda cevap gayet netti: Mavi. Peki üzerinde ne olsun dediğimde yine cevap sanki daha öncesinden hazırlanmış gibi hemen geldi: Ay dede ve yıldızlar. Hıh dedim tamam. Konseptimiz belli oldu. Gökyüzü 🙂

     Hem erkek hem kız çocuklarında kullanabileceğiniz, hazırlanması oldukça keyifli bir konsept ile karşınıza geldik. Sizler de gökyüzünü seviyorsanız ve yakın zamandaki doğum günü partisi için fikir edinmek istiyorsanız buyurun yazımıza;

       Gökyüzü ile ilgili araştırmalarımızı yaptık, kafamızda planlarımızı oluşturduk. Yıldız ağırlıklı bir görünüm tasarladık. Önceliği yine kostümümüze verdik. Yıldızlı eteğimizi ve ışıklı ayakkabımızı çok sevdik:)

      Kostüm işi hallolduğuna göre artık süsleme kısmına geçebiliriz. Şönil,  balon, karton ve simli eva kullandığımız başlıca malzemeler. Ay ve yıldızlar her yerde. Kızımın yardımlarını da unutmamak gerekir tabii ki:)

      Bannerımız yine el emeği. Tek tek kesildi ve masamızın arkasındaki duvara yerleştirildi. Yıldızlarımız bize göz kırptılar:)

     Resim çerçevemiz yine başköşemizde flaşların patlamasını bekliyor.

Peçete bileziklerini kızımla birlikte hazırladık. Dikkatle incelerdi ve bana yardımcı oldu:)

      Bunlarda tavanımızı süsleyen yıldız süslerimiz. Yapımı hem eğlenceli hem de kolaydı, şöniller çok işe yaradı. Ayrıca tavanımızdaki fosforlu  yıldızlarımız da ışıkları kapadığımızda pırıl pırıl bir gökyüzü yarattılar salonumuzda 🙂

      Kürdanları unutmamak lazım, yiyeceklerimizi konseptimize uyumlu hale getirmede oldukça işlevsellerdi.

    Son olarak  da kapı süsümüz. Gelen konuklarımız henüz kapıdan girmeden konseptten haberdar oluyorlar.

     Pastamız el emeği göz nuru, Özenle hazırlandı , kızımın istekleri doğrultusunda süslendi, araya kedi de sıkıştırılmadan edilmedi:)

Doğum günü kurabiyelerimiz standardın aksine bireysel ve her biri kendine özgü oldular. Yapmak yorucu ama bir o kadar da eğlenceliydi.

    Yiyeceklerimiz da hazırlandı ve masadaki yerlerini aldılar. Onlarda geleneği bozmadılar mümkün olduğu kadar gökyüzü temalı oldular. Yıldız çörek, Yıldız baklava, Ay poğaçası, Yıldız şehriyeli salata, yıldız kurabiyeler… Oldukça renkli bir doğum günü geçirdik.

      İyi ki doğdun BİTANECİK KIZIM:)

Kaydet

label, , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir