YILDIZ SÜSLERİ ETKİNLİĞİ

Malzemeler:

  • Şönil
  • Kurabiye Kalıbı

Yaş:

  • + 2 Yaş

Kazanımlar:

  • İnce Motor Beceriler
  • Dikkat ve Konsantrasyon Gelişimi
  • Neden-Sonuç İlişkisi
  • Yaratıcılık

      Şönillerden birçok şekil yapılabilmekte. İçindeki bükülebilir tel sayesinde oluşturulan şekiller bozulmamakta ve bir çok uygulama yapılabilmektedir. Ancak küçük yaş gruplarında anlamlı şekiller oluşturmak biraz zor olmaktadır. Bu nedenle bir kalıp kullanmayı tercih ettik.

      Biz de bugünkü etkinliğimizde doğum günü süslerimizden birini yapmak istedik. Bunun için yıldız biçimli kurabiye kalıbımızı kullandık. Şönillerimizi yıldız kurabiye kalıplarının çevresine sararak şekil verdik. Sonrasında iki ucu birleştirdik. Çok şık süsler elde ettik. Sizlerde çocuklarınızla bu etkinliği yapabilir, onların neden sonuç ilişkisi kurmasına destek olabilirsiniz. Hem de küçük kasları çalışmış olur. Yaratıcılık ve sanat etkinlikleri kapsamına da alınabilecek bu etkinlik oldukça da hesaplı. Kolaylıklar dileriz.

 6,209 total views,  2 views today

label, , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir