SAYIYA UYGUN HALKA TAKMA

Malzemeler:

  • Minik Halkalar ve Çubuklar

Yaş:

  • + 3 Yaş

Kazanımlar:

  • Matematik Becerilerinin Gelişimi
  • İnce Motor Beceriler
  • El-Göz Koordinasyonu
  • Eşleştirme

       Üç yaş itibari ile Aybike Esra sayılarla tanışmaya başladı. Sayıları ve bunların belirli miktarları belirttiğini yavaş yavaş öğrenmeye başlıyoruz. Bu miktarları sayarak istenilen sayı ile eşleşip eşleşmediğine bakıyoruz. Şimdilik sayılarla arası iyi. Sonra ne olur bilemem. Bu yaş grubunda önemli olan çocuğun sayıları bilmesi değil, bu sayıların bir miktar ifade ettiğini bilmesidir. Bu nedenle çocuğunuzla bol bol sayı nesne eşleştirmesi yapmanızı tavsiye ederiz.

       Bu matematik etkinliğimizde de sayıları ve miktarları çalışıyoruz. Azlık ve çokluğu algılıyoruz. Çubuklara temsil ettiği rakam kadar halka takarak hem el-göz koordinasyonumuzu hem de ince motor becerilerimizi geliştiriyoruz.

label, , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir