FİİLLER

Malzemeler:

  • Hareket Edebilen Bir Oyuncak

Yaş:

  • + 2 Yaş

Kazanımlar:

  • Dil Gelişimi (İngilizce veya Türkçe)
  • Kavram Bilgisi

      Artık İngilizce yeni kelimeler öğrenmeye pek fırsat bulamıyoruz. Daha çok diyalog şeklinde bir şeyler yapıyoruz. Yoğun bir temponun içerisindeyiz. Ne de olsa okullu olduk:) Ancak öğrendiklerimizi pekiştirme adına bazı etkinlikler yapmaya devam ediyoruz.

     İngilizce veya Türkçe eylemleri öğretmenin bir yolu da , bu eylemleri oyuncaklara yaptırmaktır. Biz de aynen öyle yaptık. Bildiğimiz tüm fiilleri bebek üzerinden tekrar ettik. Benden sonra Aybike Esra’da bebeğe eylemleri yaptırdı. Bazılarını doğru ifade etti, bazılarında ise kolaya kaçıp Türkçe karşılıklarını söyledi. Keyifli vakit geçirdik. Hem de filleri görsel olarak öğrenme fırsatı bulduk. Dil gelişimini destekledik.

    Sizlerde fiilleri bu şekilde göstererek ve sonrasında kendi hareketlerinizle tekrar ederek, keyifli bir biçimde çocuğunuza eylemleri öğretebilirsiniz. Tabii benim gibi bir taraftan video çekimi yapıp bir taraftan da oyuncak bebekle boğuşmazsanız daha etkili olur:)

label, , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir