BİZ HER ŞEYİ BARDAKLA İÇERİZ

       Çocuklarımı ek gıdaya başlamalarından itibaren suluk ve biberondan uzak tuttum. Her içeceği bardakla verdim. Tabii yiyecekleri de kaşıkla.  Evet öksürdükleri aksırdıkları da oldu ama vazgeçmedim. Nitekim kısa sürede alıştılar bardağa. 1 yaş dolaylarında da bardağı ustaca kullanmaya başladılar.

       Çocuklarımızı bazen farkında olmadan biz bebekleştiriyoruz ve bebeksi hareketlerde bulunduklarında öfkeleniyoruz. Oysaki onlara bebek gibi değil de birey gibi davrandığımızda kendilerini daha iyi hissediyorlar.  Kendi kendilerine yetebildiklerini gördüklerinde kendilerine olan güveni daha bir artıyor.. Bizden farklı olmadıklarını algılıyorlar.

      Kerem Hakan kendi içeceklerini bizden farklı olmaksızın kendisi içiyor. Çatal ve kaşık kullanmaya da gitgide alışıyoruz. Kendi başına yemeğini yiyebilmesi için teşvik ediyoruz.  Biz halimizden memnunuz. Size de öneririz. Hem bardak kullanarak çocuklarınızı biberon çürümesi tehlikesinden de korumuş olursunuz.  Sağlıklı günler dileriz.

label, , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir