NE NEREDEN ALINIR?

Yaş:

  • + 2 Yaş

Kazanımlar:

  • Çevreye Karşı Duyarlılık
  • Dil Gelişimi
  • Eşleştirme

      Aybike Esra ile nelerin nerelerden alındığı ile ilgili biraz sohbet edelim dedik. Sohbet koyulaşınca paylaşmak istedim.

     Alışveriş ya da herhangi bir işim için gittiğim yerlere genellikle Aybike Esra’yı da götürmeye çalışırım ve mekan ile ilgili bilgi veririm. Bu mekanda kim çalışır, ne yaparlar, ne satarlar, mekanın adı nedir gibi şeyler söylerim. Beni dikkatle dinler ve etrafı kolaçan eder. Böylelikle hem onun bilgi ve kelime dağarcığını genişletmiş olurum hem de gittiğimiz yerde bana sorun çıkarmasını engellerim.

       Bu konuşmamızda ise olay tamamen doğal akışında seyretti. Ben de zevkle dinledim. Aklında kaldığı kadarı ile sorularıma cevap vermeye çalıştı. Dil gelişimini desteklemekle birlikte çevreye olan farkındalığın da artmasını sağlayan, eşleştirme becerisi konusunda da artısı olan bir etkinlik.

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir