BIÇAKLA DİKEY KESİM

Malzemeler:

  • Bıçak
  • Patates

Yaş:

  • + 3 Yaş

Kazanımlar:

  • Günlük Yaşam Becerileri
  • Yatay-Dikey Kavramlarının Öğrenimi (Dil Gelişimi)
  • El-Göz Koordinasyonu
  • Fiziksel Gelişim

     Artık bıçakla daha yakın ilişkiler kurma zamanı geldi. Ama bu ilişki gelişi güzel değil, planlı ve sistematik olmalı. Amaç sadece kesim yapmak değil, aynı zaman da bazı kavramları da öğretmek olunca; bir de buna günlük hayattan tanıdık bir manzara eklenince etkinlik daha da zenginleşti.  

       Bugün menüde patates kızartması vardı ve bize çubuk şeklinde patates dilimleri gerekiyordu. Aybike ile bu etkinliği yapalım dedik. Fena da olmadı. Hem istemediğim davranışlardan uzak tutmuş oldum, hem de yeni bir beceri kazandı. Bıçağı kontrollü tutmaya çalışarak el-göz koordinasyonunu pekiştirdi. Yatay-dikey ve çubuk kavramlarını öğrendi. Günlük yaşam becerilerine bir yenisini daha ekledi. Bir de kasları gelişti. Karnımız da doydu daha ne olsun. Sizlere de şimdiden afiyet olsun:)

label, , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir