MEYVELİ YOĞURT KAPLARI İLE KEDİ KULÜBESİ YAPIMI

Malzemeler:

  • Meyveli Yoğurt Kapları
  • Sıcak Silikon
  • Mukavva
Yaş:
  • + 4 Yaş
Kazanımlar:
  • Atık Malzeme Kullanımı (Yaratıcılık)
  • El-Göz Koordinasyonu

       Çocuklar olmasa da anaları meyveli yoğurt seviyor. Çocuklar şimdilik meyve ve yoğurdu ayrı ayrı tüketiyorlar. Bunun onlar için daha sağlıklı olduğunu düşündüğüm için henüz tanışma fırsatları olmadı. Bu nedenle ana malzeme, benim çabalarım sayesinde birikti. Meyveli yoğurt kaplarını uzunnn bir süre biriktirdik ve kedimize kulübe yaptık bu etkinliğimizde.

       Bilirsiniz kediler böyle dar ve kapalı yerleri çok severler. Biz de bu amaca hizmet edelim istedik. Kedimiz başlangıçta biraz tereddüt etti, ancak sonra içinden çıkmadı. Bize olan güveni sanırım pek gelişmedi ( Bunun, onu severken mıncıklamamızla hiç ilgisi olduğunu düşünmüyorum).

     Kulübemizi (Kulübemsi şeyimizi) yapmak için öncelikle bir zemin oluşturduk. Sonrasında yoğurt kaplarımızı sıralı bir biçimde dizdik ve sıcak silikon ile yapıştırdık. Üst kısmına karton ile çatı yaptık. Ancak siz mutlaka mukavva kullanın. Eğer kediniz bizimki kadar hareketli ve oyuncu ise; kısa bir süre sonra kartonu parçalıyor. Bu nedenle size içinde kedinin olduğu bir video çekemedik. Çünkü “hadi biraz daha alışsın”, “hadi poposu değil de yüzü çıksın”, “hadi bize poz vermesini bekleyelim” derken bir baktık artık kulübenin çatısı yok. Mutlaka ama mutlaka mukavva kullanın. Kulübeniz ve kediniz uzun ömürlü olsun 🙂

     Bu etkinliğimizle atık malzemeleri değerlendirdik ve yaratıcılığımızı geliştirdik. Ayrıca küçük kasları ve el-göz koordinasyonunu da geliştirmiş olduk. Kedimizi eğlendirdik. Daha ne olsun. KEDİ ÖNEMLİ 🙂

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir