BALONCUK YAKALAMACA

Malzemeler:

  • Baloncuk Oluşturma Aparatı

Yaş:

  • + 9 Ay

Kazanımlar:

  • Görsel-Hareki Koordinasyon
  • Fiziksel Gelişim
  • Neden-Sonuç İlişkisi
  • Dikkat ve Konsantrasyon Gelişimi

      Çocuklar için en eğlenceli aktivitelerden biridir baloncuk oluşturma ve oynama. Ancak bu etkinliği biraz daha büyük yaşlara erteleriz. Oysaki bu etkinlikten bebeklerde çok zevk almaktadır. Başlangıçta yabancı bir durum olduğu için çocuğunuz hemen yaklaşmayabilir ama bir kaç dakika içinde meraklarına yenik düşeceklerdir. Sadece sabırlı olun ve alışana kadar kucağınızda kalmasına ve bu şekilde gözlemlemesine yardımcı olun.   

     Fiziksel hareket ve gelişim adına bir etkinlik. Hareket kabiliyetini ve görsel-hareki koordinasyonu da destekliyor. Dikkati uzun süre odaklama konusunda işe yarar bir yöntem. Dokunulduğunda ya da yere düştüğünde patlaması da neden-sonuç (etki-tepki) ilişkisi konusunda fikir veriyor. Biz baloncuk yaptık Kerem Hakan yakaladı.  Müthiş eğlenceli. Çocuğunuz biraz büyükse ona da baloncuk yaptırabilirsiniz. Biz tabanca şeklinde olan aparatla baloncuk ürettik. Siz uflemeli olanları da tercih edebilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz.

 2,876 total views,  2 views today

label, , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir