ÇIKARTMALARIN UYGUN YERLERE YAPIŞTIRILMASI

     Çıkartmalar, her çocuğun olduğu gibi bizim çocukların da en sevdiği şeylerden biri. Bulduklarında asla affetmiyorlar. Nereye yapıştırdıkları o kadar da önemli değil. Yeter ki yapıştırsınlar. Bu nedenle çıkartma aldığımız zaman, çocukların kontrollü bir biçimde yapıştırmaları için önce zemini oluşturuyorum. “Buraya yapıştırabilirsiniz , bakın zaten burası bu çıkartmalar için oldukça uygun” diyorum. Bir de başlarına dikilince çaresiz benim gösterdiğim yere yapıştırıyorlar.

    Aslında onlara çok da kızamıyorum. Ben lisedeyken buzdolabı ve çamaşır makinasının üstünü pokemon çıkartmaları ile doldurmuş bir şahısım. Düşünün lise. Kazık kadar kız oraya buraya çıkartma yapıştırıyor. Ne çıkartması? POKEMON. Peki nasıl elde ediyor bu çıkartmaları? Tüm harçlığını kırtasiyeciye yedirerek. Kendimi iyice rencide edeyim de bir daha böyle şeyler yapmayayım diye yazıyorum buraya. Çünkü maceralarım lise ile sınırlı değildi. Evlendikten sonra evim pek bir sade gelmişti. Yine! buzdolabı, salon kapısının camı, teras penceresi ve duvarlar benim bu yapıştırma merakımdan nasibini aldılar. Her taraf çiçek böcek doldu. Geçen yıl badana boya ettirdik de bir kısmından kurtuldum. Böyle bir annenin çocuklarından ne beklenir ki?

   Bu kadar itiraftan sonra gelelim etkinliğimize. Elimizde dergi ekinde verilmiş olan yırtıcı kuş çıkartmaları vardı. Bu kuşlar için önce bir dağ ve orman resmi çizdik. Güzelce boyadık. Ardından da kuşlarımızı bu dağların zirvelerine ve ağaçların dallarına yapıştırdık. Kazasız belasız bu çıkartma macerası da sona erdi. Siz de çıkartma mevzusu konusunda mustaripseniz, bu yöntemi deneyebilirsiniz.   Keyifli etkinlikler dileriz…

label, , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir