KAĞIT HAVLUDAKİ NOKTALAR

Malzemeler:

  • Desenli Kağıt Havlu
  • Renkli Keçeli Kalemler
Yaş:
  • + 2 Yaş
Kazanımlar:
  • El- Göz Koordinasyonu
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi
  • Kopya ve Takip Becerisinin Gelişimi
  • Dokunsal Duyunun Gelişimi

     Kağıt havluların üzerindeki desenler çoğu zaman dikkatimizi çekmezler. İhtiyacımız doğrultusunda kullanır atarız. Bunu, kullandığımız çoğu malzemede de yaparız. Bizim için önemli olan işlevleridir. Oysa ki kullandığımız malzemelerdeki estetik, bizim hayata bakışımızı da olumlu bir biçimde etkiler. Bize yaşam sevinci aşılar. Yol kenarlarına dikilen çiçeklerin de amacı bu değil midir? 3 saniyeden daha az bir zamanda gördüğümüz o çiçekleri görmek, kimi mutlu etmiyor?

     Hayattaki detaylar, mutluluğun kaynağıdır. Bu detayların çok da büyük olması gerekmez üstelik. Ufak bir çiçek, güzel bir söz, bir süs detayı insanı mutlu etmeye yeterde artar bile. Bu detayları görmek için çaba sarf edin. Çocuklarınıza da bu alışkanlığı kazandırmaya çalışın. Daha mutlu olduklarını göreceksiniz.

     Bu etkinliğimizde, hayatın küçük detaylarını fark etmek üzere bir çalışma gerçekleştirdik. Kağıt havludaki desenleri noktalar halinde renklendirdik. Hem farkındalığımız arttı, hem el-göz koordinasyonumuz arttı, hem küçük kaslarımızı çalıştırdık hem de duyusal etkinlik yaptık. Hepinize renkli ve bol detaylı bir hafta dilerim 🙂

label, , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir