HASTALIKLARDAN KORUN, SAĞLIKLI YAŞA

       Siz hiç minimini gördünüz mü? Gözemezsiniz tabii. Çünkü insanlardan köşe bucak kaçarlar. Bu sevimli varlıklarla heyecanlı bir maceraya var mısınız? Cevabınız “evet” ise bu kitap tam size göre.

      Çocuklar maceralara bayılırlar. Bu maceralar sırasında yeni ve faydalı bilgiler öğrenmelerine de biz veliler bayılırız. Bu kitap hem çocukları eğlendirmesi hem bilgilendirmesi açısından güzel bir kitap. Bir taşla iki kuş vurmak bu kitapla mümkün. Gelin hep beraber bu kitaba bir göz atalım.

      Tübitak Yayınları’ndan çıkan miniminiler bizim miniklerimize neler öğretiyor neler? Serinin kitaplarından biri bu yazımızda tanıtacağımız “Hastalıklardan Korun, Sağlıklı Yaşa” kitabı. Bu kitapta öncelikle miniminilerimizin güzel bir macerası anlatılıyor. Meraklı miniminimiz koleksiyonuna yeni parçalar katmak için sandığı ile birlikte kısa bir yolculuğa çıkmayı planlıyor. Diğer miniminileri de davet ediyor ve dört minimini yola koyuluyorlar. Yolculukları sırasında bir çok yeri ziyaret ediyorlar, farklı nesnelerle karşılaşıyorlar ve sandıklarını dolduruyorlar. Dönüş yolunda ise onları bekleyen bazı sürprizler var. Karşılaştıkları hayvanların yardıma ihtiyacı var ve sandık bu konuda harikalar yaratıyor. Topladıkları malzemeler sayesinde, bu hayvanlara yardım edebiliyorlar. Kitabın sonunda ise, “Sağlık Nedir? Hastalık Nedir?” konuları işleniyor; sağlıklı olmak ve hastalıklardan korunmak için neler yapılacağı ile ilgili küçük ipuçları veriliyor.

hastalıklardan korun, sağlıklı yaşa

      Kitap okul öncesi dönemin yanı sıra; ilkokul dönemi için de oldukça yararlı ve eğlenceli. Miniminiler diğer kitaplarda da çok özel ve yararlı bilgiler veriyorlar. Yerinizde olsam bu seti mutlaka temin ederdim. Keyifli okumalar ve sağlıklı günler dilerim…

label, , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir