PARMAK KUKLALAR

Malzemeler:

  • Parmak Kuklalar

Yaş:

  • + 2 Yaş

Kazanımlar:

  • Dil Gelişimi
  • Motor Gelişim
  • Sosyal Gelişim

       Günlük konuşma ve diyaloglar sosyal gelişim ve dil gelişi açısından çok önemlidir. Bu alanda yapılacak etkinliklerden birisi de kukla etkinlikleridir. Kuklalar hem drama çalışmalarında hem de günlük yaşamın tekrarının yapımında oldukça kullanışlı materyallerdir. Üstelik bu malzemeler keçe veya kumaşlardan da dikilebilecek ekonomik malzemelerdir. Parmak gelişimini destekleme konusunda da etkili araçlardır.

       Biz de bugünkü etkinliğimizde kuklalarımızı aldık ve başladık konuşturmaya. Aybike Esra’nın bugünkü konusu tanışma idi. Kendi stiline göre kuklaları birbiriyle tanıştırdı, kaynaştırdı. Bana da bu dakikaları kaydetmek kaldı. Dil gelişimi adına güzel bir etkinlik oldu. Tavsiye ederim.

label, , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir