PORTAKALDAN ORGANİK EV KOKUSU YAPIMI

    Yazları evimizde daha soft kokular severken, kışları daha aromatik kokuları tercih ederiz. Ev ortamını sarsın, bizi ısıtsın isteriz kokuların. Ancak evinizde alerjik bünyeli bireyler varsa ya da çocuklarınız için hazır ev kokuları kullanmak istemiyorsanız size bir önerimiz var.

    Artık evde kendi ev kokunuzu kendiniz oluşturabilirsiniz. Hem de çocuğunuzla etkinlik yaparken. Bunun için bir çok seçenek mevcut. Ben portakal ve karanfilden başlamak istedim. Bu işin üstünden ancak çocuklar gelir dedim ve oturttum masanın başına.

    Öncelikle portakalları bir bıçak yardımı ile derin olmayacak şekilde desenli soyun. Ufak çizgiler halinde yapacağınız bu desenleme işlemi kesinlikle derin olmamalı. Deseni çocuğunuzun yaşı büyükse çocuğunuz, küçükse siz yapın. Oluşturmuş olduğunuz desenlerin içine karanfil batırmak ise çocuğunuzun görevi. Küçük kasları oldukça hareket edecek ve yorulacak. Farklı maddelerden sanat etkinliği yapmak da yaratıcılığını artıracak. Son olarak da kurdele yardımı ile portakalları bağlayıp, istediğiniz yere asın. Eviniz mis gibi kokacak.

Portakal ve karanfilden doğal ev kokusu yapıyoruz. Hem evimiz mis gibi kokuyor hem de küçük kaslar gelişiyor.

 18,825 total views,  2 views today

label, , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir