YER ALTINDA NELER OLUYOR?

    Çocuklar meraklıdırlar. Dünya’da, çevrelerinde olan her şeyi merak ederler. Bitkiler, hayvanlar, maddeler onların dikkatini hep cezbeder. Eğer bir çocuk toprak bir alanın kazıldığını görürse, hemen oraya yanaşır; izler, inceler, sorar. Hoş, Türk milleti olarak biz de kazım çalışmalarını izlemeye pek meraklıyızdır. Bir binanın temeli atılırken, saatlerce ayakta durarak bunu izleyebilecek genlere sahibizdir 🙂

     Çocukların öğrenme motivasyonlarını devam ettirmek istiyorsanız, onlara sürekli yeni şeyler sunmanız gerekir. Sorularına cevap verdiğiniz taktirde öğrenmeye ve sormaya devam edeceklerdir.

     Tübitak Yayınları’ndan çıkan Yer Altında kitabı, bize yer üstündekilerin yanı sıra; yer altında da bir yaşam ve oluşum olduğunu öğretiyor. Üstelik bunu oldukça eğlenceli bir dille ve hikayeyle gerçekleştiriyor. Kitap, direkt olarak çocukları muhatap alıyor ve onlarla konuşuyor. Onları yer altına doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Bitki köklerinden, hayvanların yuvalarına, yer altı suları ve mağaralarından, cevher ve lavlara kadar her detay okul öncesi çocuklarının seviyesine uygun bir biçimde anlatılmış. Birkaç sayfa ile, dünyanın bir ucundan girip diğer ucundan çıkıyor ve çok eğleniyorsunuz. Kozmik eğitimin kapsamına giren bu kitabı mutlaka edinin. Çocuklarınızın ufkunu açmak için çok kıymetli bir kitap.

    Kitap hakkında detaylı bilgi edinmek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

.

label, , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

One Comment

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir