TAŞ BOYAMA İLE HAYVAN FİGÜRLERİ

Malzemeler:

  • Farklı Boyutlarda Taş
  • Akrilik Boya
  • Fırça
  • Vernik

Yaş:

  • + 3 Yaş

Kazanımlar:

  • Yaratıcılık (Sanatsal Etkinlik)
  • El-Göz Koordinasyonu
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi
  • Kavram Bilgisi

Herkese merhabalar,

      Yarıyıl tatili bizim için oldukça keyifli geçti. Birçok etkinliği yapma fırsatı bulduk. Ancak bunları yayınlamak biraz vaktimizi aldı. Yeni yeni rutinimize geri döndüğümüz şu günlerde sizlerle yaptığımız etkinlikleri paylaşmak istedim. Umarım sizler için de keyifli bir tatil süreci olmuştur. Bugünkü yazımızda sizlere taş boyama ile yapmış olduğumuz hayvanların etkinliğini anlatacağım. 

       Aslına bakarsanız çok detaylı ve kapsamlı bir etkinlik değil. Ancak oldukça eğlenceli olduğunu söyleyebilirim. Bu etkinlik için akrilik boya ve bir miktar taşa ihtiyacınız var. Taşların düzgün yüzeylerinin olması işinizi kolaylaştırabilir ama bulamazsanız da diğer pürüzlü yüzeyleri de boyayarak etkinliği gerçekleştirebilirsiniz. Pürüzlü yüzeyleri boyamak biraz daha zorlayıcı olabiliyor. 

       Taşları boyamadan önce hangi hayvan şeklini seçeceğinize karar verin. Taşları boyutlarını dikkate alarak o hayvanın imgesine benzeterek dizin. Sonrasında çocuğunuzun uygun renklerde fırça yardımıyla taşları boyamasını sağlayın. Biz zürafa ve flamingo yapmayı tercih ettik. Boya kuruduktan sonra kalıcı olmasını istiyorsanız taşları vernikleyin ve tekrar kurumasını bekleyin. Sonrasında bir karton ya da mukavvaya sabitleyin. 

       Biz etkinliği yaparken aynı zamanda yaptığımız hayvanların özelliklerinden de bahsettik. Nerede yaşarlar, ne yerler, nasıl bir yaşam tarzları vardır… bunlardan bahsettik. Hem öğrendik hem eğlendik hem de küçük kaslarımızı geliştirdik. Sizlere de öneririz. Keyifli günler dilerim…

label, ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir