SABRETMEYE DEĞER OLAN ŞEYLERİ KEŞFEDELİM Mİ?

     Sizin de sabırsız afacanlarınız var mı? Bende iki adet mevcut. Onlara, sabretmenin değerini ve önemini öğretebileceğim bir kaynak arayışı içerisindeydim. Farklı kitapları tarıyor, ancak istediğimi tam olarak bulamıyordum. Genel olarak kitaplar sabretme becerisini hikaye içerisine yerleştiriyor ve uzun hikaye içerisinde sabır kavramı kaybolup gidiyordu. Benim ise sabrı gözlerine sokarcasına fark ettirmeye ihtiyacım vardı. Bu düşünce de gösteriyordu ki, benim de sabır konusunda bir şeyler öğrenmeye ihtiyacım vardı 🙂

      Derken Tübitak Yayınları’ndan çıkan Sabretmeye Değer kitabına rastladım. Tam olarak beklentilerimi karşılayan bir kitaptı bu. Çocukların her gün yaşayabilecekleri günlük olaylardan esinlenmiş minik minik hikayelerde; sabretmek ve bu sabrın sonunda elde edilen şeyle mükafatını almak ustalıkla ele alınmış. Farklı farklı hikayelerden oluştuğu için çocukları sıkmıyor. Kitabın sonunu bekleyemeyen minikler için ideal. Hikayeler net ve sade bir dil kullanarak anlatılmış. Çok küçük yaştaki bir çocuk bile ne denmek istediğini rahatlıkla anlayabilir. Soyut anlamlara yer verilmemiş. Resimler çok canlı. Videodan da gördüğünüz gibi Kerem Hakan kendini resimlerden alamadı. Ana temayı kapması için kitabı bir kaç kez daha okumam gerekecek.

     Bazı durumlarda sabretmek zordur. Özellikle çocuklar için. Bu kitap, sabretmesi zor anlarda sabretmenin değerini fark etmemizi sağlayan güzel hikayeler içeriyor. Her yaştan çocuk için öneririm.

label, , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir