PATLAMIŞ MISIRLA ÇİÇEKLENDİRDİĞİMİZ KİRAZ AĞACI

Malzemeler:

  • Patlamış Mısır
  • Kağıt
  • Fırça
  • Yapıştırıcı

Yaş:

  • + 2 Yaş

Kazanımlar:

  • El-Göz Koordinasyonu
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi
  • Yaratıcılık
  • Kozmik Eğitim (Çiçeklenme ve Meyveye Dönüşüm ile İlgili Farkındalık Çalışması)

 

Merhabalar,

        Bugünkü etkinliğimiz yaklaşan baharın habercisi niteliğinde. Sizlerde baharın gelmesi ile birlikte bu etkinliği gerçekleştirebilir ve meyvelerin gelişim süreci hakkında konuşarak çocuklarınızın farkındalığının gelişmesini sağlayabilirsiniz.

       Etkinliğimizden kısaca bahsedecek olursak. Öncelikle büyük bir ağaca kocaman bir ağaç çiziyoruz ve yapraklandırıyoruz. Kurumasının ardından yapıştırıcı yardımıyla patlamış mısırlarımızı gelişi güzel yapıştırıyoruz. Bu etkinliği yaparken de ağaçların sonbaharda yapraklarını döktüğünü, kış mevsiminde dinlendiğini, ilkbahar geldiğinde önce yeni yapraklar açtığını ve dallarında küçük küçük çiçekler açtığını anlatıyoruz. Tabii bu çiçeklenmeyi meyve ağaçlarının gerçekleştirdiğini söylüyoruz. Çiçeklerin her meyve ağacında farklı farklı olabildiğini ama bu çiçeklerin sonrasında yavaş yavaş meyveye dönüştüğünde bahsediyoruz. Meyveler olgunlaştıktan sonra da artık yenilebileceğini anlatıyoruz. Bu süreçte arılardan da bahsedebilirsiniz. 

Baharın gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Geldiği zaman konuyu gözlemleyerek pekiştireceğiz. Keyifli bir hafta geçirmenizi dilerim 🙂

 5,600 total views,  2 views today

label, , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir