MİNİK PARMAKLAR ÇALIŞSIN

Malzemeler:

  • Şişe
  • Küçük Parçalı Nesneler

Yaş:

  • + 1 Yaş

Kazanımlar:

  • El-Göz Koordinasyonu
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi
  • Günlük Yaşam Becerileri

        Günlük Yaşam Becerileri etkinliklerinden biri ile daha yine beraberiz. İnce motor becerileri ve el-göz koordinasyonunu geliştirmeye yönelik bu çalışmada çocuğun parmakları ile tutabileceği herhangi bir nesne verilerek şişenin içine atması sağlanır. Ya da siz öylece masasına bırakırsınız, o zaten onun içine atacaktır:)

     Evet, evet bu yaş çocukları için bu etkinlik zaten rutin olarak yaptıkları bir etkinliktir. Kayıp herhangi bir eşyanız varsa; bilin ki bir şeyin içine sokuşturulmuştur. İki farklı çocuktaki deneyimlerimden faydalanarak bunu söylüyorum. O nedenle ağzı dar olan bir kap vermeniz onun ince motor becerileri için daha faydalı olacağından, bir şişe verin ve ona doldursun sığabilen her şeyi. Ancak dikkat etmeniz gereken başka bir husus daha var.  Bu yaş grubu önüne gelen her şeyi ağzına da doldurabilme özelliğine sahip. O yüzden etkinlik mutlaka gözetiminizde olsun. Başlangıçta daha büyük parçalarla başlayın. Sonrasında gittikçe parçaları küçültün. Biz bu çalışmamızda, başka bir etkinlik malzemesinin kalıntıları olan keçe parçaları ile çalıştık. İyi eğlenceler dileriz:)

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir