RENKLER DÜNYASINDA YOLCULUK

Malzemeler:

  • Boya Kartelaları
  • Makas

Yaş:

  • +2 Yaş

Kazanımlar:

  • Görsel Duyunun Hassaslaştırılması
  • Algı Gelişimi
  • Eşleştirme
  • Renk Bilgisi

      Eğer elinizde Montessori renk tabletleri materyali yoksa bizim size bir önerimiz var. Nalburlarda bulabileceğiniz boya markalarının renk seçim kartelaları. İki tane edinmeniz halinde eşleştirme yapabilirsiniz.  Böylece çocuğunuzun görsel duyusunu hassaslaştırabilir, algısını geliştirebilirsiniz. Üstelik bir çok yeni rengi de öğrenme fırsatı yakalamış olursunuz. Dilerseniz eşleştirme sonrasında tonları açıktan koyuya doğru sıralatabilir ya da tüm renklerin açık tonları ile koyu tonlarını gruplamasını isteyebilirsiniz. Pratik ve ucuz bir materyal.

    Biz bu video da sadece bir renk tonunu kullanmayı tercih ettik. Sonrasında gittikçe diğer renkleri de oyunumuza dahil edeceğiz. Kartelada çok zengin renkler var. Yani klasik renk tabletleri gibi açıktan koyuya giden aynı rengin tonlarını barındırmıyor. Bu zengin içerik de renkler dünyasında bizi bir yolculuğa çıkarıyor. Bazı tonlar birbirine o kadar yakın ki üst üstü koymadan anlaşılması bile zor. Bu da çocuğun zihnini ve algısını zorlaması için bir vesile. Biz etkinliğimizi sevdik. Umarım sizler de seversiniz.

renkler renkler renkler

label, , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir