SAYILARA GÖRE ÇİÇEK BOYAMA ÇALIŞMASI

       Bazı etkinliklere baktığımızda, ebeveynler olarak çok sıradan ve basit bulduğumuz çalışmalar vardır. Ama kazandırdıkları çok fazla şey olur ve çocuklar bu etkinlikten beklenmedik bir zevk alırlar. Size anlatacağım etkinlik de tam olarak böyle bir etkinlik. Oldukça sıradan ve çocuğun bir komutla rahatlıkla kendi başına yapabileceği bir etkinlik bu. 

 

         Videoda görülen etkinliğimiz 3 yaş grubuna uygun olarak hazırlanmış ve iki değişkeni olan bir etkinlik. Komutta çiçeğin ortasındaki sayı “1” ise çiçeği kırmızıya, “2” ise sarıya boyaması gerektiğini belirtiyor. Yaş büyüdükçe rakamlar artırılabilir ve etkinlik biraz daha zorlaştırılabilir. Gel gelelim bu etkinliğin kazanımlarına… Aslında bu etkinlik rakamları tanıma amacına hizmet etmek için oluşturulmuş bir etkinlik. Ancak kazanımı bununla bitmiyor. Rakamları tanımanın yanı sıra, hangi rakamı ne renkte boyayacağını hafızada tutup uygun renkte boyama becerisi, komutlara uyma becerisi, el-göz koordinasyonu, ince motor becerilerin gelişimi, renk tanıma ve eşleştirme becerilerinin hepsini çocuğa aktarmakta. 

          Bir kağıt ve birkaç renk boya ile kolayca hazırlayabileceğiniz bu etkinlikle; hem renk hem rakam tanıma çalışmasını aynı anda gerçekleştirebilirsiniz. Kerem Hakan çok keyif alarak yaptı bu etkinliğini. Bence de gayet keyifli. Tavsiye eder, keyifli bir hafta sonu geçirmenizi dileriz…

label, , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir