YÜZME DENEMELERİMİZ

        Yüzme sporunun özellikle çocuklar için faydaları çok büyüktür. Yüzme, çocuklarınızın kendine güveninin artmasını sağlar. Küçük yaşlarda yüzme sporuyla ilgilenen kişilerin omuzları geniş, duruşları düzgün olur. Yüzme sporu aerobik bir çalışma olduğundan dolayı, çocuklarınızın kardiyovasküler gelişimleri daha sağlıklı olur. Yüzme derslerinde / çalışmalarında / antrenmanlarında yüksek kalori harcandığı için, çocuklarınızın obeziteye yakalanma riskini azaltmış olursunuz. Yüzme sporu, tüm kasları, bağları, tendonları çalıştırdığı için ilerleyen yaşlarda çocuğunuzun sakatlanma riskini azaltmış olursunuz. Çocuğunuzun yüzmeyi öğrenmesi, olası yaşanabilecek boğulma riskinin azalması anlamına gelmektedir. Yüzme, çocuğunuzun el – kol – bacak koordinasyonun gelişmesini sağlar. Yüzme, Çocuğunuzun dayanıklılığının artmasını sağlar. Suyun rahatlatıcı etkisi sayesinde, çocuklarınız daha sakin bir yapıya sahip olabilir. Yüzme, çocuklarınızın fiziksel olarak deşarj olmasını sağlar. Bu sayede hareketsiz olan çocuklara oranla daha az saldırganlık gözlenir.

        Tüm bu faydalarını öğrendikten sonra havuz bulup da değerlendirmez miyiz? Tabii ki bu fırsatı kaçırmıyoruz ve en yararlı sporlardan biri olan yüzme etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz . Burada amaç sadece; çocuğun suyu sevmesi ve suda kalmaya alışması. Aybike Esra’nın suyla arası iyi. Küvette artistik hareketleri var. Ama iş havuza gelince başlangıçta biraz ürküyor tabii. Oysaki öncesinde deneyimleri var.  Alışacak ama zaman lazım. Bu fırsatta alışma süreci açısından bize katkı sağlıyor. Hem yaza hazırlık yapıyoruz hem de suyun rahatlatıcı etkisinden faydalanıyoruz. Aybike Esra havuz sonrası uzun bir uyku sefası yapıyor:)

label, , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir