GEZEGENİMİZ

    Bizi düzenli olarak izleyen takipçilerimiz geçen Pazar’ı Tüyap Kitap Fuarı’nda geçirdiğimizi bilirler. Sizlere kitap önerilerinde de bulunacağımı belirtmiştim. İşte ilk kitapla karşınızdayız. Bahçeşehir Yayınları’ndan Gezegenimiz kitabı. Yeryüzü oluşumları, su altı, atmosfer ve Güneş Sistemi hakkında sıkıcı olmayan kısa bilgiler veriyor. Ayrıca bu konularla alakalı pek çok kısa bilgi ve kavram da çocuklara tanıtılıyor. Okul öncesi çocuklar için çok yararlı ve güzel bir kaynak.

      Kitabı 3 boyutlu ve sesli olarak tasarlamışlar. Çok da iyi yapmışlar. O kadar dikkat çekici ki çocuklar ellerinden bırakamıyor. Aybike Esra okuldaki kitap gününe direkt bu kitabı götürdü bu hafta. Aynı şekilde Kerem Hakan’da eline geçirdiğinde uzun süre inceliyor ve gerek sesler gerek görüntü çok hoşuna gidiyor.

        Montessori eğitiminde kozmik eğitim oldukça önemli bir yer tutar. Çocukların gezegenleri, oluşumları, kıtaları ve yeryüzü yapılarını bilmeleri için özel programlar ve materyaller tasarlanır. Bunun için yaşının belli bir düzeye gelmesi de beklenmez. Bu bilgiler erken yaşlarda da çocuklara kazandırılabilir. Bu kitap çocuklara bu bilgilerin bir kısmını kazandırma konusunda da yararlı olabilecek bir materyal görevi üstlenebilir.

     Kozmik eğitim adına ve dil gelişimi adına çocuğunuza çok şey katacak olan bu eseri sizlere de öneririm. Sevgiler…

gezegenimiz

Kaydet

Kaydet

label, , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

2 Comments

  1. Eren 17 Kasım 2016 Reply
    • Vildan Aslan 17 Kasım 2016 Reply

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir