DÖNEN NESNELER VE OYUNCAKLAR

Malzemeler:

  • Dönebilen Oyuncaklar

Yaş:

  • + 6 Ay

Kazanımlar:

  • Dikkat ve Konsantrasyon Gelişimi
  • El-Göz Koordinasyonu
  • Neden-Sonuç İlişkisi
  • İnce Motor Beceriler (Fiziksel Gelişim)

      Dönen oyuncaklar, 1 yaş altı çocuklar için oldukça dikkat çekicidir. El hareketleri ile bir nesnenin döndüğünü veya hareket ettiğini fark eden bebekte; El-göz koordinasyonu, dikkat, neden – sonuç ilişkisi ve küçük kaslar gelişir. Bu oyuncaklara araba tekerlekleri de dahildir:) Sizler de bu tarz bir oyuncak edinebilir, bebeğinizin keşfetmesini sağlayabilirsiniz.

     Ancak dikkat edilmesi gereken çok önemli bir konu daha vardır. Bir bebek sürekli dönen nesnelerle ilgileniyor, iletişim kurmuyor ve bazı tekrarlayan davranışlar gösteriyorsa otizm belirtisi olabilir. Bir uzmana götürmekte fayda vardır. Bu nedenle aileler bebeklerini ve çocuklarını çok dikkatli bir biçimde gözlemlemelidirler.

label, , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir