DOĞAYI KEŞFEDİYORUZ: KARINCALAR

Malzemeler:

  • Büyüteç

Yaş:

  • + 2Yaş

Kazanımlar:

  • Doğa ve Fen Bilgisi
  • Merak Duygusunun Gelişimi
  • Gözlem Yeteneği
  • Dikkat Gelişimi

     Doğayı gözlemlemeye devam ediyoruz. Elimize büyüteci aldık mı her şeyi incelemek gerekir değil mi? Neyi inceleyelim diye etrafımıza bakınırken karınca dostlarımızı gördük. Hadi inceleyelim dedik ve başladık onları takip etmeye. Aybike Esra henüz acemi olduğu için büyüteci biraz haşin kullanıyor haliyle. Zamanla öğrenecektir acele etmeye gerek yok. Yeter ki karıncalar zarar görmesin:)

     Karıncaları inceleyip iyice yorulduktan sonra oturduk ve karıncalardan bahsettik. Onların nelerle beslendiğini, nerede yaşadığını , ne iş yaptıklarını öğrendik. Çok çalışkan olduklarını söylemeyi de ihmal etmedik. Artık karıncaları tanıyoruz ve neye benzediklerini biliyoruz. Yeni keşiflere ortağımla birlikte hazırız:)

label, , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir