KAPAK EŞLEŞTİRME

Malzemeler:

  • Farklı boyut ve özelliklerde şişe ve kapaklı nesneler

Yaş:

  • + 2 Yaş

Kazanımlar:

  • El-göz Koordinasyonu
  • Eşleştirme
  • Zihinsel Gelişim
  • İnce Motor Beceriler (Fiziksel Gelişim)

     Şişe kapakları daha bebeklik döneminden itibaren çocukların ilgisini çeken nesnelerdir. Mutlaka ellerine almak , dokunmak hatta tadına bakmak isterler:) Bu merak bir süre sonra kapağı şişeye takmaya çalışma biçimini alır. Önce başarısızlıkla sonuçlanan bu eylem, bir süre sonra zaferle neticelenir. Küçük kas gelişimi bol bol desteklenir, el-göz koordinasyonu gelişir.

     Biz bu etkinliğimizde eşleştirme çalışması yaparak zihinsel gelişimi desteklemeye hedefledik. Kapağı olan bir kaç nesne bulduk ve karışık bir şekilde Aybike Esra’nın önüne dizdik. Sonrada kapakların hangi şişe ya da nesneye ait olduğunu bulmasını istedik. Pek zorlanmadı. Sanırım kapak sayısını artırmakta yarar var:)   Yaşa bağlı olarak şişe sayısını değiştirebilir, bu etkinliği çocuğunuzla 2 yaşından itibaren uygulayabilirsiniz.  İyi eğlenceler dileriz:)

label, , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir