BEŞ DUYU ORGANI

Malzemeler:

  • Yok:)

Yaş:

  • + 2 Yaş

Kazanımlar:

  • Vücudunu Tanıma
  • Beş Duyu Organının İşlevini Öğrenme
  • Dil Gelişimi

        Hepimizin çocuklarımıza ilk öğrettiği isimlerden biridir vücudumuzun organları. “Ağzın nerede?”, “burnun nerede?” diye sora sora öğrenirler tüm uzuvlarını. Ancak bu organların ne işe yaradığını öğretmeyi bazı zamanlar ihmal eder ve erteleriz.

       Biz bugünkü etkinliğimizde beş duyu organımızın işlevinden bahsettik. Ne işe yaradıkları konusunda sohbet ettik. Sonra da tekrar aşamasını sizinle paylaşalım istedik. Aybike Esra öğrendiği bu yeni bilgilerden oldukça hoşnut oldu. Bu bilgileri önümüzdeki günlerde uygulamalı olarak pekiştirmeyi hedefliyorum.

      Sizlerde beş duyu organımız hakkında çocuklarınızla konuşarak, onların vücudunu tanıması konusunda destek olabilirsiniz. Bu konuda yazılmış kitaplardan da destek alabilirsiniz. Biz sözel olarak etkinliği uygulamayı tercih ettik. Dil gelişimi ve kavram bilgisini geliştiren bu etkinliği ilk fırsatta mutlaka uygulayın. İyi eğlenceler:)

label, , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir