GIRGIRLAMA ZAMANI

Malzemeler:

  • Gırgır

Yaş:

  • + 18 Ay

Kazanımlar:

  • Günlük Yaşam Becerileri
  • Sorumluluk
  • Kaba Motor Gelişim ( Fiziksel Gelişim)
  • Neden-Sonuç İlişkisi
  • Aidiyet Duygusu

      Günlük yaşam becerisi etkinliğimiz ile yine beraberiz:) Çocuklar genellikle yemek yerken dökme eğilimindedirler. Ekmek kırıntıları, yemekler halıda sanatsal bir eser oluştururlar. Bu eseri ortadan kaldırmak da genellikle annelere düşer. Ve biz anneler söylene söylene temizleriz yerdeki kirliliği.

        Oysaki bu sorumluluğu çocuklarımıza verdiğimizde hem olumsuz düşüncelerimizden ve iş yükünden kurtulmuş oluruz hem de çocuğumuzun ev işlerinde sorumluluk almasını sağlayarak aidiyet duygusunu pekiştiririz. Kendi neden oldukları kirliliği temizleyerek sonuçlarına katlanmak, sonraki dönemde daha dikkatli bir şekilde yemek yemeleri konusunda da çocuklarımızı motive edecektir.

     Bu sabah kahvaltı sırasında Aybike Esra sandalyesinden aniden indi ve gidip gırgır alarak yerleri gırgırlamaya başladı. sanırım ekmek kırıntıları onu oldukça rahatsız etti. Bu sorumluluğu üstlenmesi ve kendi kendine harekete geçmesi beni oldukça gururlandırdı. Bana da videosunu çekmek düştü. Motor becerilerini de destekleyen bu etkinliği biz çok seviyoruz ya siz?

label, , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir