BOL YAPRAKLI AĞACIMIZ

Malzemeler:

  • Çeşitli Yapraklar
  • Kağıt
  • Kalem
  • Yapıştırıcı

Yaş:

  • + 3 Yaş

Kazanımlar:

  • Doğa ve Fen Bilgisi
  • İnce Motor Becerilerin Gelişimi
  • Yaratıcılık
  • El-Göz Koordinasyonu

       Apartmanlarda, şehir merkezlerinde büyüyen çocukların malumunuz doğa ile haşır neşir olması bazen imkansız olabiliyor. Bulabildiğimiz tek yeşillikler eve gelen sebzeler oluyor. Bu nedenle çocuklarımızı yeşil alanlara, parklara götürmek adına ayrı bir uğraş vermek durumunda kalıyoruz. Hele ki bu şehir İstanbul ise; trafiği de hesaba katarak bazen bu fantezimizden bile vazgeçebiliyoruz. Biz İstanbul anneleri de, nerede bir yeşil alan görsek vaha bulmuşçasına seviniyor ve çocukları yeşil alana alıştırma, onlarla doğa etkinlikleri yapma telaşına kapılıyoruz.   

       Evet bugün de yeşil bir alan bulduk. Çeşitli ağaç ve bitkilerin bulunduğu otel bahçemizde hemen bir keşfe çıktık. Bir doğa etkinliği yaptık bu çalışmamızda. Bahçeden çeşit çeşit yapraklar topladık. Bu yaprakların hangi ağaçlara ait olabileceğini konuştuk. Sonrasında kağıda çizdiğimiz ağaç figürüne tek tek yapıştırdık. Aybike Esra gövdeye de yapıştırmak istedi yapıştırdı. Ağaç onun ağacı ( Zaten mandalina ağaçları da hep böyle olur:)).  Hem küçük kas gelişimini destekledik, hem dokunsal duyuyu hassaslaştırma etkinliği yapmış olduk hem de yeni bilgiler öğrendik. Biz bu etkinlikte çok eğlendik.

       Belki çoğu aile için ulaşılması daha kolay olan bu basit ve ücretsiz materyalle sizlerde bu etkinliği kolayca yapabilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz…

label, , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir