EVİN BÖLÜMLERİ

     Meraklı Minik dergisinin Kasım sayısı yine dopdolu. Bir çok yeni bilgi içeriyor. Ayrıca sizin de evde birşeyler yapmanız için ilham veriyor. Aklımda o kadar çok şey var ki hangisinden başlayacağıma karar veremiyorum. Öncelikle derginin ekinde bulunan etkinlikleri yapma kararı aldık. İlk etkinliğimiz Evin Bölümleri Tombalası.

        Ailecek oynayabileceğiniz bu oyunun uygulanışı çok basit. Her birey bir kart seçiyor. Evin bölümlerinin yer aldığı minik pullar bir torbaya konuluyor ve sırayla çekiliyor. Eğer o bölüm bizim kartımızda mevcutsa üzerini kapatıyoruz. İlk tamamlayan kazanıyor ve oyun tüm pullar çekilene kadar devam ediyor.

    Bu oyunla hem evin bölümleri öğrenilmiş oluyor hem eşleştirme çalışması yapılıyor. Ayrıca tombala oyununun genel mantığı kavranıyor. Çocuklarınızın zevkle oynayabileceği bir oyun. Tavsiye ederim. İyi eğlenceler 🙂

label, , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir