ŞEHİR TRAFİĞİNDE İLERLEME

Malzemeler:

  • Karton
  • Boya Kalemleri
  • Oyuncak Arabalar

Yaş:

  • + 2 Yaş

Kazanımlar:

  • Kavram Bilgisi
  • Günlük Yaşam Becerileri
  • El-Göz Koordinasyonu

     Geçmişteki bir etkinlikten kalan afişimizi farklı bir oyun için değerlendirmek istedik. Eğer bu afiş elinizde mevcut değilse karton ve boya kalemlerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

     Etkinlikte amaç birazcık da olsa trafik kurallarından bahsetmek ve yol verme kavramını öğretmek. Zaten okul yolundan trafiğe ve kurallara bir nebze aşinalıkları var. Tam techizatlı bir trafik etkinliği değil bu. Ne trafik lambamız var ne de levhalarımız. “Kesişen yolda iki araç karşılaşırsa ne yapmalı?” sorusuna cevap bulmak aslında asıl niyet. Ancak etkinlik o kadar keyifli sürdü ki ayrılmak bilemedik. Tabii bir de trafik canavarımızla mücadele ettik. Sizler de kolaylıkla bu etkinliği uygulayabilir, kuralları öğretebilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz.

label, , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir