YUNANİSTAN ÜLKESİNİ TANIYORUZ

        Artık komşu ülke Yunanistan’ı da tanıma vakti gelmişti. Tam tanıtmaya başlıyordum ki… bizimkilerin çenesi düştü. Sordukça sordular. Ben bir yandan videoyu kısa kesmek için tanıtıma geçmeye çabalarken bir yandan da Aybike Esra ve Kerem Hakan’ın sorularını hızlıca (ve belki de baştan savma şekilde) cevaplamaya çalıştım. Nasıl göründüğünü bilemiyorum ama artık komşumuzu daha iyi tanıdığımız konusunda şüphem yok. 

       İstanbul’da yaşarken Yunanistan’a gitme planım vardı. Biraz daha çocukların büyümesini ve seyahatimizi daha keyifli kılmayı bekliyordum ki maalesef hayallerim suya düştü. Van’a taşındıktan sonra da Yunanistan serüvenini rafa kaldırıp gözümüzü İran’a diktik. Umarım taşınmadan İran’ı görebiliriz. Ama bu değildir ki Yunanistan’ı unuttuk. Elbet bir gün gideceğiz. Ama biraz daha yakınlaşınca:) İstanbul ve çevresindeki okuyucularımızın bizim gibi iş işten geçmeden ve ertelemeden gitmesini öneririm. Günümüzün Türkiye şartlarına bakıldığında Antalya’da geçireceğiniz 7 günlük bir tatile ödediğiniz ücretle Yunanistan’ı baştan başa dolaşabilirsiniz. Kulağa fazlasıyla hoş geliyor. Gezmeyi seven miniklere ve ailelerine duyurulur. Bir gün biz de gittiğimizde burada yazısını ve fotoğraflarını paylaşırız. O zamana kadar sadece tanıtımlarla yetinmek durumundayız. Şimdilik esen kalın…

label, , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir