YOLCULUĞU DAHA VERİMLİ KILMA

       Gün içerisinde çocuklarla oldukça fazla yolculuk yapıyoruz. Araç kullanırken dikkatimin çok dağılmaması açısından mümkün olduğu kadar kısıtlı konuşuyorum. Tabii çocuklarla göz teması da kuramıyorum. Bu durum arabada geçen zamanımızı verimsiz kılıyor.

      Bu nedenle yolculuk yaparken zamanın daha verimli geçmesi adına böyle bir yöntem uygulamaya karar verdim. Gelişi güzel bir radyo kanalı yerine TRT Radyo 3 kanalını (88.20) açıyorum. Çok kaliteli klasik yapıtların yer aldığı seviyeli bir program yapıyorlar. Bu kanalı dinlerken hem kulaklarımızın pası siliniyor (ki ben klasik müziği çok severim); hem de ama dj şimdi ne diyecek, küfür edecek mi gibi kaygılar taşımıyorum.

      Bu kanalı dinlerken çalan müziğin hangi enstrümanla çalındığı, bestecisinin kim olduğu gibi bilgileri de çocuklarımla paylaşıyorum. Eğer sunum yapan spikerin konuşmasından yakalayabilmişsem eserin adını da tekrarlıyorum. Böylelikle hem ben öğreniyorum hem çocuklarım.  Çocuklarda müzik kulağının gelişimi ve müzik bilgisi açısından geliştirici bir etkinlik. Sizlerde yolculuk sırasında daha kaliteli zaman geçirmek istiyorsanız bu etkinliği yapabilirsiniz. İyi yolculuklar dileriz:)

label, , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir