HIZ KONTROL

      Sokağa çıktığınızda çevrenize dikkatle bakarsanız ne kadar da çok etkinlik fırsatı olduğunu görür ve şaşırırsınız.Bizde çocukla etkinlik yapmayı özel olarak hazırlanmış alanlar ve malzemeler olarak algılıyoruz. Oysa ki her şey her yer çocuğun gelişimine katkı sağlayacak bir fırsata dönüşebilir. 

      Bu fırsatlardan biri de tiyatro saatinin gelmesini beklerken oluştu. Uzunca bir basamaksız iniş. Bebekliğinden beri rampalara bayılan bir Aybike Esra. ikisi bir araya geldiğinde oluşan görüntü. Yokuş aşağı hızımızı kontrol etmeye çalışıyor ve dengemizi koruyoruz. Bedenimizi kontrol etme becerisi geliştiriyoruz. Fiziksel gelişimi destekliyoruz. Ve bunu sadece bir rampa yolla yapıyoruz. İşte bu kadar basit 🙂 Kızımın yüzündeki mutluluk ise paha biçilemez.

label, , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir