AKVARYUMDA HANGİ CANLILAR VAR?

     Hayatım boyunca tek bir balık dahi beslememiş olsam da, aslında deniz canlılarını severim ( bir kaç türü hariç). İzlediğim su altı belgeselleri her zaman dikkatimi çekmiştir. Ne muhteşem bir dünya … Çocuklara etkinlik sırasında her ne kadar istiridye için midye desem de aslında bu konudaki bilgim de fena değildir 🙂 Bugün bu konuda bir şeyler yapmak için fırsatımız oldu. Dergilerin birinin ekinde akvaryum etkinliği ile karşılaştık.  Kolları sıvadık ve başladık.

      Bugün balıklar konusunda biraz daha aydınlandık. Her çocuk gibi benim çocuklarım da sticker etkinliklerini çok seviyorlar. Yapıştırmak onlar için ayrı bir zevk kaynağı. Bu etkinlikte de balıklarımızı akvaryuma yapıştırdık.

      Ancak sadece yapıştırarak işin içinden çıkmak istemedik. Yapıştırdığımız deniz canlılarının isimlerini de öğrenmek istedik. Aralarındaki görünüş farklılıklarını inceledik. Tüm balıkların içerisinden, ismi söylenenin bulunması oyununu oynadık. Son olarak mutlu sona ulaştık ve akvaryumun her iki tarafına tüm deniz canlılarımızı yapıştırdık.

      Bu etkinlikle; dil gelişimi ve kelime dağarcığımız, el-göz koordinasyonumuz ve ince motor becerilerimiz, parça-bütün ilişkimiz ve dikkatimiz gelişti. Kozmik eğitim kategorisinde yer alan etkinliğimizi, siz de dergi ve gazetelerden kestiğiniz resimlerle gerçekleştirebilirsiniz. Deniz canlıları artık bizden sorulur.

label, , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir