DENGE YÜRÜYÜŞÜ

Malzemeler:

  • İp
  • Koli Bandı
Yaş:
  • + 2 Yaş
Kazanımlar:
  • Görsel-Hareki Koordinasyon
  • Denge
  • Fiziksel Gelişim

      Denge ve fiziksel gelişimi desteklemeyi hedefleyen bu etkinlikte yere sabitledigimiz ip üzerinde yürüme çalışması yaptık. Başlangıç olarak kısa bir mesafeyi tercih ettik. Çocuklarda denge becerisi geliştikçe mesafe uzatılabilir, düz çizgi üzerinde yürüme çalışmasının yanısıra; zikzak, dalga spiral tarzı farklı yürüme parkurları da oluşturulabilir.

      Bu tarz bir çalışma ile çocuktaki görsel hareki koordinasyonun gelişmesine ve vücudunu çevreye karşı daha iyi konumlandırmasına katkıda bulunmuş olursunuz.

 9,609 total views,  8 views today

label, , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir