HATALI RESİMLER

    Geçenlerde elime böyle bir kart serisi geçti. İçerisinde farklı zihinsel alanları destekleyen, akıl yürütme becerisini geliştiren farklı kart gruplarından oluşan bir okul öncesi set. Yayımlanma tarihi epey önceki zamanlara tekabül etmesine karşın, çok yararlı bulduğum bir materyal oldu. Bu nedenle sizlerle paylaşmak istedim.

    Bu kartta yanlış konumlandırılmış eşyalardan oluşan resimlerin doğrularını bulmaya çalışıyoruz. Dikkat ve konsantrasyon becerisinin yanı sıra, akıl yürütme becerisini de geliştiriyoruz. Bu tarz resimleri internette de bulmanız mümkün. Bir araya getirerek çocuğunuzdan  resme uygun nesneyi grup içerisinden bulmasını ve eşleştirmesini isteyebilirsiniz. Resimleri inceleyerek oldukça eğlenebilirsiniz. Dil gelişimini destekleyebilirsiniz.

label, , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir