ÇİÇEK EKİYORUZ

Malzemeler:

  • Saksı
  • Toprak
  • Tohum
Yaş:
  • + 2 Yaş
Kazanımlar:
  • Fen ve Doğa Bilgisi
  • Neden-Sonuç İlişkisi
  • Doğadaki Ardıllık

     Baharın gelişini dolu dizgin yaşamaya devam ediyoruz. Bahar çiçeksiz olmaz. Evet dışarıda çok çiçek var ama biz nasıl yetiştiğini ve yetiştirildiğini bizzat gözlemlemeliyiz. Doğa ve fen etkinlikleri bu sıralar yoğun olarak gerçekleşecek gibi. Çiçeklerimiz büyüyecek ve terasımızı süsleyecek. Biz de çiçek nasıl ekilir ve büyür öğrenmiş olacağız.

   Geçen yazdan tohumlarımızı toplamış ve saklamıştık. Tohumlarımızı dikkatle inceliyoruz. Öncelikle saksıya toprağımızı döküyoruz ve hafif nemlendiriyoruz. Sonrasında tohumlarımızı ekiyoruz. Son olarak da can suyunu veriyor ve aralıklı olarak sonraki günlerde tekrar suluyoruz. Tohumların yeşerdiğini, boylarının uzadığını , tomurcuklandığını ve çiçek açtığını görmek çok heyecan verici. Baharın dünyaya huzur ve barış getirmesi dileğiyle…

label, , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir