SİHİRLİ HALIYLA YOLCULUK

     Tüyap Kitap fuarında tesadüfen elime geçen, listeme sadık kalacağıma kendi kendime söz vermeme rağmen aşık olup aldığım bu kitabı sizlerle paylaşmak boynumun borcudur. Kitabı ilk okuduğumda “Keşke bu kitabın yazarı ve tasarımcısı ben olsaydım” dediğim belki de tek kitaptır.

     Henüz keşfedilmemiş gizli bir cevher olduğuna inandığım bu kitabın, artık gün yüzüne çıkması gerektiğini düşünüyorum. 2010 yılında Final Kültür Yayınları tarafından basılmasına rağmen kitabı yeni satın alışıma da hayıflanıyorum. Kitabımız, hareketli bir kitap. Sekiz adet çarkı mevcut ve her sayfada çarkları döndürerek sayfa resmine uygun olan dilimi bulmanız gerekiyor. Böylece sayfadaki resmi tamamlayarak, bütün haline getirebiliyorsunuz. Çocuklar buna bayılıyorlar ve sürekli oynamak istiyorlar (En azından bizimkiler öyle).

      Kitabın güzel olan kısmı, sadece hareketli olması değil elbette. Konu itibari ile de oldukça ilgi çekici ve eğlenceli. Minik faremize büyükannesi tarafından sihirli bir halı hediye ediliyor. Faremizde bu halı ile dünyayı dolaşıp, farklı hayvanlar görebileceğini düşünüyor. Veee yolculuk başlıyor. Hem farklı ülke ve kıtaları tanıtıyor hem de nesli tükenmekte olan o bölgeye özgü hayvanları öğretiyor. Kendinizi bir anda hikayenin içinde, sihirli halının üzerine buluyorsunuz.

       Dil gelişimi, Kozmik Eğitim, Parça-bütün ilişkisi kurma, Neden-sonuç ilişkisi kurma, El- göz koordinasyonu gelişimi için faydalı olan bu kitabı hiç vakit kaybetmeden edinin. Sevgiler…

label, , , , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir