HAYVANLAR NE YERLER?

    Dünyayı anlamlandırmak için, insanlar kadar doğayı paylaştığımız hayvanları da tanımamız gerekiyor. Bebeklikten itibaren önce hayvanların isimlerini, sonrasında da gruplarını öğreniriz. Daha sonrasında ise nerede nasıl yaşadığını ve ne yediğine gelir sıra.

     İşte bu etkinliğimizde hayvanların neler yediği hakkında fikir ediniyoruz. Biz bu etkinliği bambinoyup seti ile gerçekleştirdik. Siz dilerseniz hayvan resimleri ve yiyeceklerinin resimlerini oluşturan kartları kullanabilirsiniz bu etkinlik için.

    Hayvanları tanımak için ne yediklerini bilmek de çok önemli. Onların nasıl beslendiği aynı zamanda onların türleri konusunda da ipuçları verir. Bunu eğlenceli bir aktivite ile de birleştirirseniz öğrenme daha hızlı olur. Dil gelişimini destekleyen , eşleştirme becerisini destekleyen bu etkinliği sizlere de öneririz. Sevgiler…

label, , , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir