KUŞ TOMBALASI

      Meraklı minik dergisinin ağustos sayısında kuş tombalası var. Minikler için birebir. Çünkü okuma yazma ya da sayı bilmelerine gerek kalmadan oynama imkanları var. Ayrıca 4 faklı kuşun tüm evrelerini görmemizi ve tanımamızı da sağlıyor. Yani işin bir de fen ve doğa bilgisi tarafı mevcut. 

      Oyunun kuralları tombala ile aynı. Herkes birer oyun kartı alıyor.  Bir torbadan çektiğimiz farklı kuş resimlerini oyunculara gösteriyoruz. Kimin oyun kartında o kuş varsa pulu o alıyor ve oyun kartına ters bir biçimde yerleştiriyor. Anlayacağınız çocuklar eşleştirme çalışması yapıyorlar. Oyun kartındaki tüm resimleri ilk kapatan oyunu kazanıyor. 

      Bu eğlenceli oyunu siz de alıp ailece oynayabilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz.

label, , , , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir