ÇİM BASKISI

Malzemeler:

  • Oyun Hamuru
  • Çim
Yaş:
  • + 2 Yaş
Kazanımlar:
  • Dokunsal Duyunun Gelişimi
  • Neden-Sonuç İlişkisi Kurma

      Bazen canınız sıkılır. Aynı şeyleri yapmak istemezsiniz. Yeni şeyler görmek, yeni müzikler dinlemek, yeni şeylere şaşırmak istersiniz. Yetişkinler için yeni şeylere şaşırmak epey zordur. Yoğun bir çaba gerektirir. Ama çocuklar için öyle değil. Çocuklar bu dünyaya adeta bir kaşif olarak gelmişlerdir ve etraflarındaki tüm bilgiye açtırlar. Onlar için çevrede yeni sayılabilecek daha milyonlarca şey vardır. Yeni bir şey ne kadar basit olursa olsun onları heyecanlandırmaya yeter. 

     Bu videodaki etkinliğimizde de canı sıkılmış anne, canı sıkılmış kızına o anda doğaçlama gelişen bir etkinlik üretiyor. Oyun hamurunu çime bastırıyoruz ve oluşan dokuyu inceliyoruz. Bu kadar basit. Ama işe yarıyor. Artık canımız sıkılmıyor. En azından Aybike Esra’nın.

Dokuları keşfetmek için harika bir etkinlik. Oyun hamuru ile çim baskısı 🙂 Deneyin…

label, , , , , , , , , , ,

About the author

2008 Istanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans mezunudur. Yüksek lisansını 2012 yılında, Istanbul Kültür Üniversitesi Iletisim Sanatları alanında %100 burslu olarak tamamlamıştır. Şuan Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İFTİ 700 saat Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çocuk ve Ergenlerde Akılcı Duygucu Davranışçı Terapi eğitimi almıştır. Bunun yanı sıra Pozitif Psikoloji, Duygu Odaklı Kısa Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kriz Yas ve Travma Terapisi, Drama, Zeka Oyunları gibi bir çok eğitimi de almış bulunmaktadır. Çocuk ve zeka gelişimi üzerine çeşitli çalışmaları vardır. Evli ve iki çocuk annesidir.

Add a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir